9. Barbunya Şenliği yapıldı…

9. Barbunya Şenliği yapıldı…

ABONE OL
Ağustos 20, 2023 09:19
9. Barbunya Şenliği yapıldı…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya/ Tarımın Sesi– Korkuteli Küçüklü Mahallesi’nde bu yıl 9’uncusu düzenlenen Barbunya Şenliği, Küçüklü Mahallesi şenlik alanında yapıldı. Şenliğe Anakent Belediye Başkanı Muhittin Böcek, siyasi partilerin il/ilçe başkanları, meclis üyeleri, muhtarlar, oda başkanları ile yurttaşlar katıldı. Şenliğin açılış konuşmasını yapan Küçüklü Mahalle Muhtarı Ünal Duman ile Festival Komite Başkanı Kırcami Muhtarı Mehmet Köksal, şenliğin düzenlenmesine katkı koyan koyanlara teşekkür etti.

Küçüklü Mahallesi 9’uncu Barbunya Şenliği’nde olmaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Anakent Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise “Korkuteli Bahçeyakalı bir hemşehriniz olarak, bu toprakların evladı olarak aranızda olmak benim için onur ve gururdur. Barbunya Şenliği’ni bugünlere getirenlere teşekkür ediyorum. Küçüklü hepimiz için çok kıymetli ve Korkuteli’miz çok önemli. Bu yörük çocuğuna cenabı Allah bu canı verdi benim de sizin için gece gündüz çalışmak boynumun borcudur. 4 yıldır sizlere ne söylediysek yapmaya gayret ettik. Çalmadan çaldırmadan, tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyarak, bir taraftan turizm, bir taraftan tarımla ilgili yerelden kalkınma ilkesiyle yanınızda olduk, olmaya da devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin temel değerlerine sahip çıkarak, Atatürk ilke ve inkılaplarından ayrılmadan yolumuza devam edeceğiz. Barbunya Şenliğimizin 10.’sunu da Milletimizin ve sizlerin desteğiyle yapmayı Allah nasip etsin” dedi.

ŞENLİK KOMİTESİNDEN BAŞKAN BÖCEK’E PLAKET

Konuşmasının ardından Küçüklü Mahallesi Barbunya Şenliği Komite üyeleri adına Komite Başkanı Kırcami Mahalle Muhtarı Mehmet Köksal Başkan Böcek’e plaket sundu. Şenlik, Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Halkoyunları Topluluğu’nun gösterisi ile başladı. Şenliğin devamında festival ağası seçimi yapıldı. 9. Barbunya Şenliği ağalık ihalesini Korkuteli Küçüklülü Şevket Konca aldı.

ÜMMÜ ERBİL VE İSMAİL ÇAKIR COŞTURDU

Gece, Türk Halk Müziği sanatçısı Ümmü Erbil’in konseri ile devam etti. Sevilen şarkılarını seslendiren Erbil, şenlik alanını dolduran vatandaşları coşturdu. Başkan Muhittin Böcek de hemşehrileriyle birlikte Erbil’in şarkılarına eşlik etti. Küçüklü Mahalle Muhtarı Ünal Duman da Ümmü Erbil ile birlikte şarkı söyledi. Türk Halk Müziği ses ve saz sanatçısı İsmail Çakır da sazıyla seslendirdiği şarkılarla geceye renk kattı.

 

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP