Mersin’de üreticiye destek sürüyor…

Mersin’de üreticiye destek sürüyor…

ABONE OL
Ağustos 16, 2023 07:06
Mersin’de üreticiye destek sürüyor…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin/ Tarımın Sesi– Anakent Belediyesi, tarımsal projeleriyle üretimi ve üretici desteklemeyi, tarımsal kalkınmayı artırmayı sürdürüyor. 2020 yılından bu yana binlerce üreticiye, fide, fidan, ekipman, küçükbaş hayvan, sulama borusu, yem gibi birçok tarımsal ürün desteğinde bulunan Anakent Belediyesi bu kez de Erdemli, Gülnar, Mut ve Silifke’deki 26 üreticiye, toplam 650 adet küçükbaş hayvan, 104 ton yem ve 9 adet ekipman ile kooperatiflere sulama borusu desteğinde bulundu.

Dağıtım kapsamında Silifke ilçesinde düzenlenen Tarımsal Ürün Dağıtım Töreni’ne katılan Mersin Anakent Belediye Başkan Vahap Seçer, üretime yönelik desteklerin süreceğini söyleyerek, üreticinin her anında yanında olacaklarını vurgularken şunları söyledi:

“Bunun derdini bilen adam da bu memlekete Belediye Başkanı olursa, üretimin, çiftçinin değerini bilirse, o halk şanslı bir halktır. Çünkü yöneticisi kendinin derdini biliyor. Üretim nasıl olur, emek nasıl olur, rızk nasıl kazanılıyor, ne zorluklar içerisinde yapılıyor bunları bilir.

Çiftçinin bahçesi, meyvesi, tarlası, hayvanı, ineği, kıl keçisi var. Bu insanların desteklenmediği bir ülkede üretim olmaz. Dünyanın neresine giderseniz gidin bu böyledir. Çünkü üretim burada ne ile oluyorsa, Almanya’da da Amerika’da da aynı. Orada da mazot, ilaç, gübre lazım, Üretim böyle oluyor. Üretim yaparken ödeyeceğiniz her kuruş para üretimden elde ettiğiniz satış bedelinden dünyanın her yerinde daha yüksek olur. Çünkü enerji pahalı. Dünyanın her yerinde pahalı. Gübrede, akaryakıtta, zirai ilaç da, kimyasallarda pahalı.

Biz dövünmeyiz, ağlamayız, sızlamayız. Güçlü adam, tuttuğunu koparan adam, hele hele bir yönetici ise ‘Benim param yok, öldüm, bittim’ demez. Ben demem. Çünkü böyle bir şey yok. Mersin Büyükşehir Belediyesi güçlü bir belediyedir. Çünkü parayı düzgün kullanırsanız, israf etmezseniz hiçbir sorun olmaz. Türkiye’nin beşinci altıncı vergisini ödüyor bu memleket.

Keşke daha önceleri de böyle yapılsaymış. Seçim sathı mahalline girdiğimiz zaman bunları tek tek anlatacağız. Kimse bir yere kaçamaz. ‘Böyle bir şey yok’ diyen itiraz eden çıkar karşımıza. Bakın 4,5 yıldır bunları mecliste anlatıyorum? ‘Şu kadar borç ödedim, bu kadar harç ödedim’ diye.

Bana göre, üretime destek vermek çok kutsal bir şey. Bunu düşünmek, niyet etmek, alın teri sahibine bu şekilde destek olmak, bence son derece takdire şayan ve kutsaldır.

Ben mutluyum Belediye Başkanı olarak. Projeyi uygulayanlar mutlu, destek alanlar da mutlu, üretim yapıyor. Çoluğunun çocuğunun rızkını kazanıyor. Önemli olan herkesin mutlu olması bu ülkede. Herkesin kazanması. Dar bir sınıfın mutlu olup Karun gibi zengin olması değil. Herkesin mutlu olması. Karun gibiden vazgeçtik, 86 milyonun kimseye muhtaç olmaması önemli bizim gözümüzde.

Çünkü ilk yıl kucağımızda bir miras bulduk. Bunları seçimlerde daha net anlatacağız. Erken başlatmayalım tartışmayı. Araba yalpa yapıyordu, düzelttik, kendimize geldik. Para belli, yapılan yatırımlar belli. Kimin ne yaptığı belli. Ödemeler belli. Belediye bir mali disiplin içerisinde. Rahat olun. Bu yaşıma geldim kendi paramı böyle korumadım. Bu başka bir şey, bu emanet para. Bu vatandaşın tüyü bitmemiş yetimin hakkı ve emaneti. Benim uykularım hiçbir zaman kaçmıyor. Vicdanı rahat ve temiz bir adamım. Kafamı koydum mu uyuyorum.

Yaptığım görevden inanılmaz mutluluk duyuyorum. İnanılmaz şevkle yapıyorum. Arzu ile yapıyorum. Yaptığım her hizmetin geri dönüşünde vatandaşımın bana bir teşekkürü, bir hayır duası, bana dünya malına değer.”

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP