Sezen Aksu, Yaşar Gaga adını yaşatacak…   

Sezen Aksu, Yaşar Gaga adını yaşatacak…  

ABONE OL
Ağustos 15, 2023 10:41
Sezen Aksu, Yaşar Gaga adını yaşatacak…   
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sanatçı Sezen Aksu, 2008 yılında müzik insanları Şerif Yüzbaşıoğlu, Onno Tunç ile Uzay Heparı’nın adlarına TEMA Vakfı aracılığıyla Antalya Döşemealtı Hatıra Ormanı’na 4 bin, 2013 yılı boyunca verdiği konserlerinden elde edilen gelirlerin bir bölümü ile Manisa Salihli Gökköy Hatıra Ormanı’na ise 5 bin fidan bağışlamıştı.

Öte yandan Aksu; 2015 yılında söz yazarı Aysel Gürel anısına Balıkesir Kepsut, 2018 yılında Adile Naşit anısına Denizli Çal ve Sundurlu, 2019 yılında Meral Okay anısına Tekirdağ Kızılcaterzi, 2021 yılında Attila Özdemiroğlu anısına Gaziantep Atmalı sahalarına 5’er bin fidan ve 2022 yılında Oğuz Aral anısına Kırklareli Osmancık sahasına 6 bin fidan bağışlamıştı.

Yaşar Gaga anısına düzenlenen alan ile birlikte Sezen Aksu katkıları ile oluşturulan toplam 8 farklı ormanda dikilen fidan adedi 40 bine ulaştı.

TEMA Vakfı gönüllüsü Sezen Aksu’ya bağışlarıyla oluşturulan hatıra ormanları, ağaçlandırma, erozyonla mücadele, doğal varlıkları koruma çalışmalarına sağladığı laktılar bundan sonra da süreceğe benziyor…

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP