TÜRİB 7-11 Ağustos hububat fiyatlarını açıkladı

TÜRİB 7-11 Ağustos hububat fiyatlarını açıkladı

ABONE OL
Ocak 24, 2024 09:09
TÜRİB 7-11 Ağustos hububat fiyatlarını açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TÜRİB’de geçtiğimiz hafta hububat fiyatları nasıl bir seyir izledi? Ekmeklik ve makarnalık buğday ile arpa ve mısır fiyatları ortalama kaç liradan işlem gördü? TÜRİB’in yayınlanan haftalık bülteninde hububat piyasalarının genel gidişine ilişkin bilgiler verildi.

Elektronik ürün senedi piyasasında hububat fiyatlarının haftalık seyri şu şekilde gerçekleşti:

Tarım ürünlerinin işlem gördüğü Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB) Elektronik Ürün Senedi (ELÜS) Piyasasında işlem hacminde öne çıkan Arpa, Buğday ve Mısır ürünleri için fiyat gelişimi şu şekilde gerçekleşti:

EKMEKLİK BUĞDAY
betlikegir.com
-Buğday Ekmeklik: En çok işlemin gerçekleştiği “Buğday Ekmeklik Kırmızı Diğer 3.Sınıf” ürünler; 7 Ağustos Pazartesi 6.80 TL/kg’den açılmış ve ağırlıklı ortalama fiyatı 7.04 TL/kg, 11 Ağustos Cuma günü ağırlıklı ortalama fiyatı 7.43 TL/kg olmuştur. Tüm Ekmeklik Buğday ürünlerinde haftalık işlem ortalaması ise 7.35 TL/kg olmuştur.

MAKARNALIK BUĞDAY

-Buğday Makarnalık: En çok işlemin gerçekleştiği “Buğday Makarnalık Düşük Vasıflı” ürünler; 7 Ağustos Pazartesi 8.30 TL/kg’den açılmış ve ağırlıklı ortalama fiyatı 8.26 TL/kg, 11 Ağustos Cuma günü ağırlıklı ortalama fiyatı 8.16 TL/kg olmuştur. Tüm Makarnalık Buğday ürünlerinde haftalık işlem ortalaması ise 8.56 TL/kg olarak belirlenmiştir.

MISIR

-Mısır:   1 Ağustos’ta 2023 hasatı başlayan mısırda ilk işlem Cuma günü gerçekleşti. İşlemin ağırlıklı ortalama fiyatı 5.90 TL/kg olmuştur.

ARPA

-Arpa: Pazartesi 6.23 TL/kg’den açılan ve ağırlıklı ortalama fiyatı 6.07 TL/kg olan Arpa’nın Cuma günü ağırlıklı ortalama fiyatı 6.03 TL/kg olmuştur. Haftalık işlem ortalaması ise 6.05 TL/kg’den gerçekleşmiştir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP