Samsun Tarım Fuarı, 8. kez kapılarını açıyor   

Samsun Tarım Fuarı, 8. kez kapılarını açıyor  

ABONE OL
Ekim 16, 2023 12:43
Samsun Tarım Fuarı, 8. kez kapılarını açıyor   
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin tarımsal üretim potansiyeli yüksek şehirlerinden biri olan Samsun, 8. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı için geri sayıma başladı. Verimli ovalarıyla tarım sektörünün en gözde şehirleri arasında yer alan Samsun, 18-22 Ekim 2023 tarihleri arasında Karadeniz bölgesindeki üreticileri, Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde bir araya getiriyor. Samsun Tarım Fuarı’na ulusal ve uluslararası fuarlara giren üretici firmalar yoğun ilgi gösteriyor ve Karadeniz’de gerçekleşen en büyük tarım fuarı olarak dikkat çekiyor.

Tüyap Fuarcılık organizasyonu, Tarım ve Orman Bakanlığı, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Birliği, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Ziraat Mühendisleri Odası, Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR), Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve KOSGEB’in katkılarıyla kapılarını açacak fuarda; Traktörler, biçerdöverler, hayvancılık ekipmanları, tarımsal mekanizasyon ve teknolojileri, zirai ilaçlar, gübreler, tohum, fide, fidan, sera teknolojileri, sulama sistemleri, çiftçilik ekipmanları, canlı hayvan yetiştiriciliği, ve tarımsal ürünler sergilenecek.

Üreticilerin yoğun ilgisi bekleniyor

Samsun Tarım Fuarı’na Samsun Bafra’dan çeltik üreticileri, Ordu, Trabzon, Giresun gibi Doğu Karadeniz’in çeşitli illerinden fındık üreticileri, bal üreticileri, Çorum bölgesi, tüm Karadeniz, Doğu Anadolu ve İç Anadolu’nun Kuzeyinden üreticilerinin yoğun ilgisi ve ziyareti bekleniyor.

Yüksek tarım potansiyeliyle Karadeniz Bölgesi

Samsun, verimli ovalarıyla meyve, sebze, şekerpancarı, hububat, yem bitkileri gibi tarım ürünlerinin üretiminin çeşitliliği ve yetiştirmeye oldukça müsait olmasıyla öne çıkıyor. Kışlık sebze üretiminde stratejik olarak avantajlı olması, son yıllarda meyve üretiminde ön plana çıkmasıyla Samsun, tarımsal üretim anlamında stratejik avantajını sürdürüyor. Bölgenin en önemli tarımsal üretim potansiyelinin gerçekleştiği Samsun’a bölgeden üretici birlikleri, bölgesel ürün yetiştiricileri ile tüm tarım kooperatiflerinin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

Sırada iki tarım fuarı daha var

Ayrıca Tüyap’ın ikinci dönem fuarları tüm hızıyla sürüyor. Samsun Tarım Fuarı’nın ardından

Adana Tarım ve Sera Bahçe Fuarı 7-11 Kasım 2023, AgroShow Eurasia fuarı 6-9 Aralık 2023 tarihleri arasında kapılarını üreticilere açacak.

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP