Tonya’da ceviz ve aronya bahçelerinin bakımı yapıldı

Tonya’da ceviz ve aronya bahçelerinin bakımı yapıldı

ABONE OL
Ekim 15, 2023 12:27
Tonya’da ceviz ve aronya bahçelerinin bakımı yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Trabzon Tonya Belediye Başkanlığı’nın 2018 yılında ilçeye ve Büyük Liman bölgesindeki yurttaşlara ek gelir sağlamak amacıyla hazırladığı, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi’nin desteğiyle uygulamaya konulan Büyükliman Bölgesi’nde Yeni bir ürün.

Tonya Belediye Başkanlığı’nın 2018 yılında ilçeye ve Büyük Liman bölgesindeki vatandaşlara ek gelir sağlamak amacıyla hazırladığı, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi’nin desteğiyle uygulamaya konulan Büyükliman Bölgesi’nde Yeni Gelir Kapısı’ projesinde ikinci aşamaya geçildi.

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DOKAP) tarafından finanse edilen, Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü ve Tonya Belediye Başkanlığı’nca yürütülen Büyüklimanda Yeni Bir Gelir Kapısı Projesi kapsamında daha önce dikimi yapılan ceviz ve aronya bahçelerinin bakımları Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından titizlikle yapılmış, ekim yapılan sahanın çok iyi durumda olduğu müdürlük yetkilileri tarafından ifade edilmiştir.

Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, “Projenin gerçekleşmesinde önemli rolü bulunan DOKAP İdaresi Başkanlığına ve proje sürecinde ve bakım sürecinde desteğini esirgemeyen Orman Bölge Müdürlüğümüze ilçemize ve kırsal kalkınmaya yaptıkları katkılardan dolayı şahsım ve ilçem adına teşekkür ederim. Ekonomik değeri yüksek olan alternatif ürünlerin yetiştirilmesi ve yaygınlaştırılması için benzer projeleri ve hizmetleri güzel ilçemiz ve vatandaşlarımızla buluşturmaya devam edeceğiz.” dedi.

Haber Kaynağı;Tonyanın sözü

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP