Hayvan yetiştiricilerine mineral blok desteği

Hayvan yetiştiricilerine mineral blok desteği

ABONE OL
Aralık 27, 2023 10:06
Hayvan yetiştiricilerine mineral blok desteği
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eskişehir/ Tarımın Sesi– Anakent Belediyesi’nin Tarımsal Hizmetler Dairesi aracılığıyla yüksek maliyetler nedeniyle üretmekte zorluk çeken çiftçiler ve hayvan üreticileri için hayata geçirdiği projeler, can suyu olmaya devam ediyor.

Bu kapsamda İnönü ve Beylikova ilçelerinde faaliyet gösteren ve destek başvurusu yapan 124 küçükbaş hayvan yetiştiricisine mineral blok desteği verildi. Destek kapsamında ilk olarak İnönü ilçesinde dağıtım gerçekleştirildi. Anakent Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Senem Ekinci ile Eskişehir Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği Başkan Yardımcısı Erhan Zeybek’in de yer aldığı teslimatta 82 küçükbaş hayvan yetiştiricisine 3’er koli olmak üzere toplam 72 adet mineral blok verildi. Senem Ekinci, Anakent Belediyesi olarak üreticilerin her zaman yanlarında olduklarını vurgulayarak üretime yönelik destek projelerinin devam edeceğini belirtti.
tipobet

Dağıtımların ikinci durağı ise Beylikova ilçesi oldu. İlçede küçükbaş hayvancılık ile uğraşan ve başvuruda bulunan 42 yetiştiricinin her birine 3’er koli olmak üzere 24 adet mineral blok desteği sağlandı.

Küçükbaş hayvan yetiştiricileri özellikle hayvan üreticilerinin sürekli artan maliyetler nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını belirtti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP