‘Halk Et’ dört yaşında

‘Halk Et’ dört yaşında

ABONE OL
Aralık 13, 2023 09:47
‘Halk Et’ dört yaşında
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya/ Tarımın Sesi- Anakent Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in yerelden kalkınma projeleri kapsamında 11 Aralık 2019 yılında yaşama geçirdiği Halk Et projesi dördüncü yılını doldurdu.

Halk Et Mağazalarından ve Halk Et Mobil Satış Mağazası’ndan dört yılda toplam 648 bin 433 vatandaş 1444 ton 468 kg et satın aldı. Anakent Belediyesi Halk Et Satış Mağazaları’nda 14 Ekim 2023 tarihinde başlatılan dana sucuk satışı da yoğun ilgi görürken, 1194 kg dana sucuk satışı gerçekleşti. Halk Et mağazalarında ayrıca 23 bin 499 litre çiğ süt satışı gerçekleşti.

Halk Et Projesi ile Antalyalı hayvan yetiştiricilerine de destek oluyor. Halk Et Mağazaları’nda satılan et ürünlerinin elde edildiği büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar ilk elden yerel üreticilerden alınıyor. Anakent Belediyesi, dört yılda 1378 yetiştiriciden 12 bin 275 hayvan satın aldı. Halk Et Satış Mağazalarında tüketime sunulan etler, hijyenik ve modern bir ortamda, güvenle tüketiciye ulaştırılıyor. ANET tarafından, veteriner, gıda mühendisi ve uzman kişilerin olduğu bir komisyonca yerel üreticilerden alınan hayvanlar yine ANET’in kendi mezbahasında kesilerek, veteriner gözetiminde işleniyor.

‘Herkes et yiyebilsin’ sloganıyla yaşama geçirilen ANET Kart Projesi ile hayırseverlerin Halk Et Mağazaları’ndan aldıkları kartlara yükledikleri bakiye ile gereksinim sahibi aileler de alışveriş yapabiliyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP