Bilinçli tarım, bilinçli üretim eğitimi…

Bilinçli tarım, bilinçli üretim eğitimi…

ABONE OL
Aralık 6, 2023 11:51
Bilinçli tarım, bilinçli üretim eğitimi…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eskişehir/ Tarımın Sesi– Anakent Belediyesi’nin Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı aracılığı ile kent merkezi ve kırsal ilçelerdeki çiftçi ve üreticilere yönelik eğitim çalışmaları sürüyor. Eskişehir’in kırsal ilçelerinde faaliyet gösteren çiftçilerle tarımsal üretime ilgi duyan yurttaşlara, tarımsal eğitimler aldırılarak eksik olduklarını düşündükleri ya da merak ettikleri alanlarda kendilerini geliştirmelerini amaçlayan 2023 yılı eğitim programı tamamlandı.

Büyük ilgi gören eğitimlerin kapanış oturumları Büyükşehir Belediyesi Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da gerçekleştirildi.

Ziraat Mühendisi Ali Turan’ın “Sebze Yetiştiriciliği” ile Ziraat Mühendisi İsmail Dağtekin’in “Aşılama ve Budama” konulu sunumlarıyla tamamlanan eğitimlere Anakent Belediyesi Genel Sekreter Vekili M. Recai Erdir, Genel Sekreter Yardımcısı Senem Ekinci, bürokratlar, Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi Başkanı Levent Özbunar, çiftçiler, vatandaşlar ve yıl boyunca eğitimleri gerçekleştiren eğitmenler katıldılar.

Sunumların tamamlanmasının ardından eğitimlere verdikleri katkı nedeniyle Ziraat Yüksek Mühendisleri Mustafa Çakmak, Fatih Fidantemiz ve Oğuzhan Ulucan, Ziraat Mühendisleri Gözdenur Öz, Çiğdem Canbolat, Hasan Çakıllı, Semir Turuşkan, İbrahim Ufuk Şahan, İsmail Dağtekin, Ali Turan ve Tuğrul Kaya, Dr. Nihal Can Ağırbaş ve Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi Başkanı Levent Özbunar’a Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili M. Recai Erdir ile Genel Sekreter Yardımcısı Senem Ekinci tarafından teşekkür plaketi ve teşekkür belgeleri verildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP