Çandır Fasulye Şenliği başlıyor

Çandır Fasulye Şenliği başlıyor

ABONE OL
Aralık 12, 2023 09:44
Çandır Fasulye Şenliği başlıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya/ Tarımın Sesi– Konyaaltı Belediyesi tarafından geleneksel duruma getirilen bu yıl 6’ncısı düzenlenecek olan ‘Çandır Fasulye Şenliği’ yarın saat 12.00’de Hayatpark’ta yapılacak.

Son yıllarda üretimi azaldığı için yok olma noktasına gelen Çandır fasulyesinin üretimini artırmak adına belediye olarak harekete geçtiklerini ve bundan da güzel sonuçlar aldıklarını belirten Belediye Başkanı Semih Esen, etkinliğin önemine ilişkin şunları söyledi:

“Belediyemize ait 5 bin metre karelik tarım alanında Çandır fasulyesinin üretimini gerçekleştiriyoruz.  Üreticilerimizi desteklemek aynı zamanda da ilçemize bağlı Yarbaşçandır Mahallesi’nde 300 yıldır üretilen Çandır fasulyesinin yok olmasını önlemek amacıyla bu üretimi yapıyoruz. Bunda da başarılı olduk. İlçemizdeki üreticilerimiz yeniden bu ürünü ekmeye başladılar. Çandır fasulyesi üretimi her geçen yıl artıyor. Bu da bizleri çok mutlu ediyor.

Belediye olarak geleneksel hale getirdiğimiz ve bu yıl 6’ncısını düzenleyeceğimiz Çandır Fasulye Şenliğimiz yarın saat 12.00’de Hayatpark’ta gerçekleştirilecek. Şenliğimize tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. Şenlikte vatandaşlarımıza Çandır fasulyesinden yaptığımız kuru fasulye yemeği ikramımız olacaktır.”

ÇANDIR FASULYESİ SATILACAK

Şenlikte Yarbaşçandır Mahallesi’nde Çandır fasulyesi üreten üreticiler vatandaşlarla buluşacak. Şenlik alanına kurulan stantlarda üreticiler ürettikleri Çandır fasulyesini satışa sunacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP