“Tarım ve Ormancılık Tarihi Sempozyumu” tamamlandı

“Tarım ve Ormancılık Tarihi Sempozyumu” tamamlandı

ABONE OL
Aralık 20, 2023 14:53
“Tarım ve Ormancılık Tarihi Sempozyumu” tamamlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı ile Türk Tarih Kurumu Başkanlığınca düzenlenen ve Halkbank’ın sponsor olduğu sempozyumun değerlendirmeyle kapanış oturumunu Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanı Dr. Bülent Kahraman Çolakoğlu yönetti.

Başkan Çolakoğlu, ileride daha büyük etkinlikler yapılacağını belirterek “Bu salon bin kişi kapasiteli ama burada ayakta duranlarla beraber yaklaşık bin üç yüz kişi geldi. İlgi gerçekten yoğundu. Biz bu sempozyumu Türkiye yüzyılını yaşamak için düzenledik. Çünkü inanıyorum ki Türkiye yüzyılı yaptığımız her işe bilim ve sanatı katarak yaşayabiliriz. Bunun için de herkes üzerine düşen görevi yerine getirecek.” dedi.

Son oturumda gündemi değerlendiren yazar ve Çukurova Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Aykut Gül, başkanlığın bilgi kirliliğine karşı yürüttüğü çalışmalar için teşekkür etti. Birinci elden değerlendirmenin önemine dikkat çekti.

Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yunus Koç da bakanlığın bu tarz etkinliklerle tarım hafızasına sahip çıktığını hatırlatarak, bunların geleceğe ışık tutacağını söyledi.

Tarım Gazetecileri ve Yazarları Derneği Başkanı İsmail Uğural ise sempozyumun çıtayı yükselttiğini söyledi.

haber: tarımtv

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP