Başkent Arıcılık Dergisi’nin 2. sayısı online yayında  

 Başkent Arıcılık Dergisi’nin 2. sayısı online yayında  

ABONE OL
Ocak 5, 2024 11:53
 Başkent Arıcılık Dergisi’nin 2. sayısı online yayında  
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara/ Tarımın Sesi– Anakent Belediyesi, Başkentte arıcılığın gelişmesi ile arı yetiştiricilerine bir rehber olması amacıyla hazırladığı Başkent Arıcılık Dergisi’nin 2. sayısını okuyucularla buluşturdu.

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından periyodik olarak 3 ayda bir yayınlanan derginin 2. sayısında akademisyenler tarafından yazılan makalelerle birlikte güncel arıcılık faaliyetleri ile BAKAP bünyesinde arıcılık hedefleri, arıcılık ve kooperatif, arı sağlığı, arı ürünlerinin tüketimi hakkında içeriklere yer verildi.

Anakent Belediye Başkanı Mansur Yavaş, derginin 2. sayısının ön sözünde Ankara’da arıcılık standartlarını yükseltmek amacıyla BAKAP bünyesinde “Arıcılık Araştırma Üretim ve Eğitim Merkezi”nin 2024 yılında faaliyete geçeceğini açıkladı.

Başkentteki arıcıları kalkındırmaya ve arıcılığı köy enstitüleri idealinde geliştirmeye söz verdiklerinin altını çizen Yavaş, derginin ön sözünde; “BAKAP Arıcılık Araştırma Üretim ve Eğitim Merkezi”ni 2024 yılında faaliyete geçiriyoruz. Arıcılık sezonu başlayana kadar kışlatma sürecinde ilçelerde eğitimler düzenleyeceğimizi, tüm arıcılarımıza kış sezonu bitmeden arı yemi desteği vereceğimizi ve kadın arıcılarımıza özel projeler başlatacağımızı belirtmek istiyorum. Amacımız mevcut arıcılık işletmelerimizin ekonomik açıdan güçlendirilmesi ve arıcılıkta sürdürülebilirliğin sağlanmasıdır” sözlerine yer verdi.

Türkiye’deki belediyeler arasında bir ilke imza atılarak yayınlanmaya başlayan 2024 yılının ilk Başkent Arıcılık Dergisi’ne online olarak “https://s.ankara.bel.tr/files/2024/01/04/a4c73eab1e3a6cd5747ea9ad70d29246.pdf” adresi üzerinden erişiliyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP