Eskişehir’de arıcılara destek

Eskişehir’de arıcılara destek

ABONE OL
Ocak 31, 2024 07:14
Eskişehir’de arıcılara destek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eskişehir/ Tarımın Sesi– Kırsal kalkınma projeleri ile Türkiye’ye yeni örnekler vererek üretimi güçlendirmeye devam eden Anakent Belediyesi, tarım ve hayvancılıkta üreticilere yönelik sürdürdüğü destekleri çeşitlendirerek sürdürüyor.

Arıcılık Kayıt Sistemi (AKS) kaydı olan veya arıcılık yapan yetiştiricilere destek olmak amacıyla başlatılan Anakent Belediyesi Arı Keki Desteği Projesi’nde Eskişehir’in 12 kırsal ilçesinde başvuru yapan arı yetiştiricilerine Arı Keki verildi.

12 kırsal ilçede destek almaya hak kazanan 226 arı yetiştiricisine 1885 kilogram Arı Keki, Belediye Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkilileri tarafından dağıtılırken arı yetiştiricileri de verilen destek nedeniyle Başkan Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ettiler.

Arı yetiştiricileri, “Kış aylarında arıların yeteri kadar beslenememesi güçlü koloni oluşturmasını engelliyor. Böylece güçlü koloni ile bal sezonuna giremeyince olması gereken miktarda bal üretimi yapamıyoruz. Bu yüzden arı keki hem verimin artması hem de üretimin devamlılığı için çok önemli. Bizlere bu desteği sağlayan Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e çok teşekkür ederiz.” dediler.

Arı Keki dağıtımı 12 kırsal ilçenin ardından Odunpazarı ve Tepebaşı ilçeleri ile mahallelerinde faaliyet gösteren arı yetiştiricilerine verilecek destekle devam edecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP