Üreticilere süt yemi desteği

Üreticilere süt yemi desteği

ABONE OL
Ocak 9, 2024 14:16
Üreticilere süt yemi desteği
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya/ Tarımın Sesi– Anakent Belediye tarım ve hayvancılık alanında katma değer sağlayan projelerini her geçen gün büyüyor. Başkan Muhittin Böcek’in seçim vaatleri arasında yer alan Halk Yem Projesi, Süt Yemi Projesi adıyla yaşama geçti. Proje kapsamında hayvancılıkla uğraşan yetiştiricilerin en önemli gider kalemi olan yem maliyetini düşürmek ve süt verimini arttırmak için süt yemi desteğine başladı. İlk olarak Korkuteli Kırkpınar Mahallesi’ndeki üreticilere yüzde 15’i hibeli 417 çuval yem dağıtımı yapıldı.

HAYVAN BAŞI 300 KİLO YEM DESTEĞİ

Anakent Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Kırsal Kalkınma ve Kooperatifçilik Şube Müdürlüğü tarafından proje kapsamında artan girdi maliyetlerine yetişemeyen büyükbaş hayvan yetiştiricilerine yüzde 15 hibeli yem desteği yapılacak. Belediye tarafından 1 ila 5 tane sağmal büyükbaş hayvanı olan üreticilere yıl boyunca hayvan başına iki ayda bir 300 kilo yem desteği verilecek. 5 büyükbaş hayvanı olan bir üreticiye 2 ayda bir 1.5 ton süt yemi sağlanacak. Bunun yüzde 15’ini Belediye hibe olarak karşılanacak. Proje kapsamında ilk dağıtım Korkuteli Kırkpınar Mahallesi’nde gerçekleşti. 15 üreticiye yaklaşık 21 bin ton süt yemi dağıtıldı.

Kırkpınar Mahallesi’nde hayvancılıkla uğraşan üretici Hüseyin Develi yem fiyatlarının çok yüksek olduğunu söyleyerek, “Hayvancılık yapmak giderek zorlaşıyor. Büyükşehir Belediyesi’ne yem desteği için başvurmuştum çok şükür yemlerimizi teslim aldık. Bu yemler beni biraz rahatlatacak. Çiftçi dostu Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e teşekkür ederim’ diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP