6 şubat depremi anısına orman…

6 şubat depremi anısına orman…

ABONE OL
Şubat 4, 2024 11:42
6 şubat depremi anısına orman…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara/ Tarımın Sesi– Anakent Belediyesi, 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli depremde yaşamını yitiren yurttaşların anısını Başkentte yaşatacak.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Çankaya Beytepe bölgesinde çam fidanlarını toprakla buluşturarak ‘6 Şubat Hatıra Ormanı’ oluşturdu. Depremin yaralarını sarmak ve geleceğe umutla bakmak için gerçekleştirilen etkinliğe, ABB personeli, gönüllülerle depremzede yurttaşlar katıldı.

Depremin hemen ardından tüm olanaklarını kullanan Anakent Belediyesi, 6 Şubat depreminin yıl dönümünde yaşanan acıyı paylaşmak , yakınlarını yitirenlere destek olmak amacıyla binlerce çam fidanını toprakla buluşturdu. Dayanışma ve umut ruhunu simgeleyecek 220 adet çam fidanına depremden etkilenen kentlerin isimleri ile depremzede yurttaşların günün anlamını belirten notları asıldı.

Ankara Anakent Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Yaşlı Hizmetleri ve Şefkat Evleri Şube Müdürü Esin Mızrak etkinliğe ilişkin şunları söyledi:

“ABB olarak 6 Şubat tarihinde yaşamış olduğumuz deprem dolasıyla misafir ettiğimiz depremzedelerin kayıp yakınlarını anmak için bir hatıra ormanı hediye etmeyi planladık. Bunun için 20 gün öncesinde 220’ye yakın çam ağacı diktik. Kendilerini de bugün davet ederek hem kayıpların yaşandığı illerin isimlerini yazarak ağaçlara asmalarını hem de kendi duygularını kartlara yazarak asmalarını istedik. Umarız bir nebzede olsa onların acılarını unutmadığımızı hissettirebilmişizdir. Büyük bir acıydı ve biz ABB olarak bu acıyı unutmadık ve depremzede vatandaşlarımızın yanındayız.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP