Kadın çiftçilere süs bitkisi eğitimi

Kadın çiftçilere süs bitkisi eğitimi

ABONE OL
Şubat 28, 2024 11:43
Kadın çiftçilere süs bitkisi eğitimi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eskişehir/ Tarımın sesi– Anakent Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı, fidanlık üretim alanlarındaki seralarda yıllık 1 milyon adet çiçek üretimi yaparak Eskişehir’i güzelleştirmeye devam ederken eğitim çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor.

Başta ilk ve orta dereceli okullardan gelen öğrenciler olmak üzere üretim yapılan seralarda eğitim ve teknik gezilere ev sahipliği yapan Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı, son olarak Sarıcakaya ve Mihalgazi’den gelen 45 kadın çiftçiye “Süs Bitkisi Yetiştirme Eğitimi gerçekleştirdi.

İlk olarak seralarda üretim aşamalarını teorik olarak dinleyen kadın çiftçiler, daha sonra çiçek tohumu ekimi yaparak sulama ve bitki bakımı gibi birçok konuda uygulamalı eğitim aldılar.

Anakent yetkilileri, kadın çiftçileri süs bitkilerinin çoğaltımı ve yetiştiriciliğinde gerekli malzeme ile ekipmanlar hakkında da bilgilendirerek merak ettikleri soruları yanıtladılar.

Düzenlenen eğitim nedeniyle Anakent Belediyesine teşekkür eden üretici kadınlar, aldıkları eğitimlerin kendilerini yeni alanlarda geliştirme olanağı sunduğunu söyledi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP