“Kalbinize Bir Demet İyilik” çıktı

“Kalbinize Bir Demet İyilik” çıktı

ABONE OL
Şubat 4, 2024 09:24
“Kalbinize Bir Demet İyilik” çıktı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Her birey özeldir ve doğa bize sağlıklı, uzun yaşamanın imkânlarını tüm cömertliğiyle sunar. Infinity Regenerative Clinic doktorlarından Kardiyoloji Uzmanı Dr. Demet Erciyes’in koruyucu tıp yaklaşımıyla kaleme aldığı ‘Kalbinize Bir Demet İyilik’ adlı kitabı, kitabevleri ve dijital platformlarda okurların beğenisine sunuldu.

Kardiyoloji Uzmanı Dr. Demet Erciyes’in kaleme aldığı kitap, kalp ve damar hastalıklarının sağlıklı olma haline etkisini ve hastalıklardan korunmanın mümkün olduğuyla ilgili geniş bir çerçeve sunuyor. Okuyucuya günlük yaşamda yapabileceği küçük değişikliklerle kalp-damar hastalıklarından nasıl korunabileceğini aktaran Dr. Erciyes, kalbinizi korurken sağlıklı yaşamaya yardımcı olacak önerilerde de bulunuyor.

Sağlıklı yaşam yolculuğunda en doğru ve en faydalı önlemleri içeren kitapta sadece vücut sağlığı değil bunun yanı sıra zihinsel sağlık üzerinde de durularak, bütünsel sağlık yaklaşımı ele alınıyor. Sağlıklı yaşamaya yardımcı olacak farklı yönlendirmeleri de içeren kitapla ilgili konuşan Uzm. Dr. Demet Erciyes “35 yıldır bilfiil doktorluk yapıyor ve kalp hastalıkları alanında çalışıyorum. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. Uzmanlık eğitimimi İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü’nde tamamladım. Fransa hükümetinden aldığım burslarla Paris’te Sorbon Üniversitesi’nde kardiyoloji eğitimi gördüm. Amerika’da Cleveland Clinic Aritmi Bölümü ekibiyle yaptığım çalışmalar, prestiji yüksek akademik dergilerde yayımlandı. Tıp fakültesinin ilk yıllarında ufkumuzu aydınlatan “Hastalık yoktur, hasta vardır” sözünden aldığım ilhamla, her bireye farklı yaklaşmamız gerektiği bilinciyle çalışmalar yaptım. Özellikle uzmanlık eğitimim süresince deneyimlediğim vakalarda gördüm ki kalp ve damar hastalıklarından korunmak mümkün. Kalbimizi korumak, tüm vücut sağlığımızı korumak anlamına gelir ve günlük yaşamda dikkat edilecek birkaç adımla hastalıkların önüne geçilebilir. Bu kitapta, kalp sağlığına yönelik kapsamlı ve pratik bilgiler okuyacak; kendinize uygun bulacağınız önerilerle yaşamınızı iyileştirmeye başlayacaksınız.” dedi.

Kalbinizi Korumak Tüm Organlarınızı Korur

Ülkemizde ve dünyada yapılan araştırmaların sonucuna göre kalp damar hastalıklarının ölüm sebepleri arasında birinci sırada yer aldığına dikkat çeken Dr. Erciyes “Kalbinizi korumakla bütün organlarınızı da korumuş olursunuz.” diyor ve ekliyor “Hayatımızın sonuna kadar hiç durmadan çalışan kalbimizi iyi koruyorsak, sağlıklı yaşıyoruz demektir. Sağlıklı yaşamın temelini oluşturan koruyucu kardiyoloji uygulamalarıyla, kalp sağlığı için tedbirler alabilir, beyniniz ve cildiniz de dahil tüm organlarınızın sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Zira vücudunuzu oluşturan her hücre, kalbin pompaladığı kan sayesinde canlılıklarını sürdürüyor. Yani sağlıklı bir kalp, sağlıklı bir vücut ve kaliteli bir yaşam demektir.” dedi.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP