Küçük çiftçinin yüzünü güldüren destek

Küçük çiftçinin yüzünü güldüren destek

ABONE OL
Şubat 8, 2024 11:04
Küçük çiftçinin yüzünü güldüren destek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eskişehir/ Tarımın Sesi– Anakent Belediyesi’nin Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği Destekleme ve Yayma Projesi’ne destek başvurusunda bulunanlar için Seyitgazi’de düzenlenen törenle noter huzurunda kura çekimi yapılmıştı.

Kura çekimiyle 25 aileye 1 koç ve 9 koyun olmak üzere toplamda 250 küçükbaş hayvanın teslimi Anakent Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı görevlilerince gerçekleştirildi. Küçükbaş hayvanların tesliminden önce veteriner hekimler tarafından sağlık kontrolleri de yapıldı.

Hak sahiplerine küçükbaş hayvanların yanı sıra görevliler tarafından 2 adetten toplam 50 adet koyun yemliği ile 1’er kutu mineral blok hediye edildi.

Son olarak Seyitgazi ilçesi Bardakçı mahallesinde gerçekleştirilen küçükbaş hayvan dağıtımında görevlilere Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe ve Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Sibel Benek de eşlik etti.

Çiftçiler verilen destek nedeniyle teşekkür ederek, “Bu verilen destekle yeniden hayvan üretimi yaparak sayılarını çoğaltacağız. Çok mutlu olduk, hayvancılık en önemli geçim kaynağımız. Büyükşehir Belediye Başkanımız, Yılmaz Büyükerşen Hocamıza çok teşekkür ederiz.” dediler

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP