Pazarda alıcı da, satıcı da dertli!

Pazarda alıcı da, satıcı da dertli!

ABONE OL
Şubat 12, 2024 09:49
Pazarda alıcı da, satıcı da dertli!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarımın Sesi– Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 31 Mart tarihinde yapılacak Yerel Seçimi öncesinde, Niğde merkez ve ilçeleri ziyaret ederek, partisinin belediye başkan adaylarının seçim çalışmalarına destek oldu.

Pazarda fiyatların çok pahalı olmasından yakınan bir yurttaş, “Her şey ateş pahası olmuş. İsteğimiz hiçbir şeyi alamıyoruz” derken, başka bir yurttaş da tane ve gramla aldığı sebze ve meyveleri göstererek, “Domates 50 lira olmuş. 5 tane biber, 5 tane domates ve soğan gibi ürünlere 200 liraya aldım. Eskiden çuvalla aldığımız ürünleri şimdi gramla ve tane ile almaya başladık” dedi.

Pazarcı esnafının ve alışveriş için gelen yurttaşların sorunlarını dinleyen CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, şu değerlimde bunlundu:

“Yıllardır pazar yerlerini gezerim. AKP dönemlerinde hep sıkıntı vardı. Sorunlar bu yıl daha da artmış görünüyor. Önceleri kilolarca ürün alan, torbayla meyve sebze alan vatandaşlar, fiyat artışı nedeniyle artık gramla ya da tane ile ürün alabiliyor. Vatandaş, en büyük para birimimiz olan 200 TL’nin eski 20 lira kadar hükmü yok. Bozuk paraya gerek kalmadı. Bir alışverişe en büyük banknotumuz yetmiyor, diye dert yanıyor. Emeklilerin tepkisi de çok büyük; geçinemiyoruz, açlığa mahkum edildik, bizi iktidar duymuyor. Emekliler yılı yoksulluk yılı oldu.

Nakliye masrafları her gün biraz daha artıyor. Mazot litresi 45 lira. Mersin’den getirdiği ürüne tanede yerinde aldığı ürün fiyatına nakliye kadar masrafı ekleniyor. Pazarcı da gideri çok olunca para kazanamıyorum diyor. Etiket fiyatlarının yarısını nakliye masraflarına çalışır olduk diye dert yanıyorlar.

Gidişat çok kötü. İnsanlar evlerine tane ile domates, tane ile biber, gram ile sebze –meyve alıyor. Ekonomide ciddi önlemler alınmalı.”

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP