Korkutelili çiftçilere yem desteği

Korkutelili çiftçilere yem desteği

ABONE OL
Mart 6, 2024 10:56
Korkutelili çiftçilere yem desteği
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya/ Tarımın sesi– Yerelden kalkınmaya büyük önem veren Anakent Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in kırsal bölgelerdeki üreticilere destekleri artarak sürüyor. Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı bu kapsamda Korkuteli ilçesine bağlı Bozova, Çomaklı, Dereköy, Esenyurt, Kırkpınar, Küçükköy, Yazır, Yelten ve Yeşilyayla mahallelerinde hayvancılıkla uğraşan çiftçilere yüzde 15 hibeli süt yemi desteği sağladı. Süt Yemi Projesiyle sağmal ineklerde süt üretiminin arttırılması, üreticinin üzerindeki maliyet yükünün azaltılması amaçlanıyor.

20 yıldır çiftçilikle uğraşan Şahali Karatoprak yapılan desteklerle hayvan üreticiliğini sürdürebileceğini belirterek “Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’ten Allah razı olsun. Girdi maliyetlerinin yükselmesi ile birlikte koşullarımız git gide zorlaşıyordu. Yapılan destekler sayesinde bu çiftçilik maceramız devam edecek” dedi.

Antalya Anakent Belediyesi’nin tarım alanında gerçekleştirdiği Süt Yemi projesi, Korkuteli ilçesindeki çiftçilerin ekonomik olarak güçlenmelerine ve hayvancılık faaliyetlerini daha etkin bir şekilde sürdürebilmelerine önemli bir katkı sağlayacak. Bu tür destekleme çalışmalarıyla tarım sektörünün kalkınması hedefleniyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP