Tarımda kadın varsa hayat var   

Tarımda kadın varsa hayat var  

ABONE OL
Mart 5, 2024 13:20
Tarımda kadın varsa hayat var   
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarımın Sesi– Kadınların ekonomik, sosyal, kültürel alanda başarılarını anma ve destekleme amacıyla her yıl 8 Mart’ta kutlanan Dünya Kadınlar Günü ile toplumda cinsiyet eşitliğin ve kadın hakları konularına dikkat çekiliyor. Türkiye’nin adını daha önce duymadığı, sağlık ve lezzet dolu süper meyvesi aronyayı ülkemize getiren kadın girişimci Aylin Kalafatoğlu, kadın çiftçilere destek sağlayarak başarı dolu girişim hikâyelerine de öncülük ediyor.

Dünyada aronya konusunda uzman, sayılı Agronomist ten biri kabul edilen Dr.Aronia Kurucusu Aylin Kalafatoğlu, konuyla ilgili şu sözleri söyledi:

“Tarım sektöründe kadınlar, gelir, eğitim ve kaynaklara erişim konusunda maalesef erkeklere göre daha düşük olanaklara sahipler. Ancak biz, bu eşitsizliklere karşı mücadelede etkili bir adım atmaya kararlıyız. Kadın çiftçilere yönelik eğitim ve bilinçlendirme programlarıyla, sektörde daha etkin görev almalarına olanak tanıyoruz. Kadın çiftçilerin daha etkili ve bağımsız bir şekilde çalışabilmeleri için verdikleri emeği değerli kılmak, sadece cinsiyet eşitliği için değil, toplumun genel kalkınması için de kritik bir öneme sahiptir. Kadınlara sağlanan destek ve fırsatlar, tarımsal üretimde adil ve sürdürülebilir bir geleceğin temelini oluşturacaktır. Özellikle vurgulamak isterim ki, kadın çalışanlarımızın sayısı erkeklerden daha fazla, kadın eğitmenlerimizin olmasına özen gösteriyoruz. Ücret eşitliği prensiplerine sıkı sıkıya bağlıyız. Tarım sektöründeki cinsiyet eşitsizliğini azaltmak için yapılan değişiklikler, eğitim, bilinçlendirme ve politika düzeyinde atılan adımlar, daha adil bir toplumun inşasına katkı sağlayacaktır. Tarımda cinsiyet eşitliği sağlandığında, üretimde daha başarılı bir noktaya geleceğimize inanıyoruz. Biz bu amaca ulaşmak için kararlı bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz.

Küresel Kalkınma Amaçları’nın tümünü benimseyip şirket vizyonunu oluşturduklarını belirten Kalafatoğlu, “Küresel Kalkınma Amaçları’na uyan nadir şirketlerden biri olarak sürdürülebilir bir dünya için çabamızı her geçen gün artırıyoruz. Yaptığımız çalışmalar ve benimsediğimiz kurallar ile daha pozitif ve kalıcı bir etki yaratmaya devam ediyoruz” diyerek sözlerini bitirdi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP