“Tarımsız bir toplum sürdürülebilir olmaz”

“Tarımsız bir toplum sürdürülebilir olmaz”

ABONE OL
Mart 18, 2024 11:34
“Tarımsız bir toplum sürdürülebilir olmaz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muğla/ Tarımın Sesi– Yaklaşan yerel Seçim öncesinde, bir çoklarından farklı olarak, Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum Belediye Başkan adayı Tamer Mandalinci, tarım olmadan bir toplumun sürdürülemeyeceğine vurgu yaptı.

Seçim koordinasyon ofisi açılışını yapan Mandalinci, gösterilen  ilgiye layık olmak için çok çalışacaklarını, mutlu bir Bodrum oluşturacaklarını vurgulayarak “Bir kardeşiniz, bu toprakların bir evladı olarak önümüzdeki 5 yılda başkanlık değil, size yoldaşlık yapmak üzere geleceğim, el ele, kol kola, omuz omuza vermek için geleceğim” sözlerini kullandı.

Bodrum Belediyesi’nin Mumcular’da birçok tarımsal kalkınma projesine imza attığını aktaran Mandainci, üreticilere desteklerin artarak süreceğini, tarımsız bir toplumun asla sürdürülebilir olmayacağını belirterek şunları söyledi:

“Eğer nereden geldiğimizi unutursak nereye gittiğimizi ve nasıl yaşayacağımızı öngöremeyiz. Atatürk’ümüzü, bu toprakların üreticisinin yetiştirdiği gerçek değerleri asla görmezden gelemeyiz. Atamız ‘Bu topraklar hem çok iyi çiftçi hem de çok iyi asker yetiştirmiştir. Çünkü verimli topraklarımız, ovalarımız fazladır, göz dikenler de alçaklar da fazladır’ demiştir. Bu sözleri bir kişinin menfaati için değil, topraklarımızı, ovalarımızı ve memleketimizi korumak için söylemiştir. Bizler bu yüzden ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ diyoruz. Bu yüzden can siper hane çalışacağız diyoruz. Bu yüzden Türkiye’de tarımın, hayvancılığın, tarımsal katkılarının artan bir şekilde desteklenmesi gerektiğini söylüyoruz. Tarımı, hayvancılığı, çiftçiyi destekleyecek adımlar atacağız.”

Belediyemize ihtiyaç duyduğunuz anda, nerede ihtiyacınız varsa hem ben hem meclis üyelerim sizlerin bir telefon uzağında olacak. Ulaşacaksınız, derdinizi dinleyecekler, empati yapacaklar ve sorunları çözmek için gece gündüz demeden gayret sarf edecekle.

Sorunun kaynağı zaten sensin. Sorunun kaynağı senin talan, çökme zihniyetin. Ancak bu kardeşiniz, kokuşmuş düzene son vermek için hem vatandaşlarıyla hem ekip arkadaşlarıyla dimdik duracak. Sorunu ortadan kaldıracak hamleleri Büyükşehir Belediyesi ile beraber hayata geçirecek ve bu bölgede baraj korumasından dolayı sıkıntı yaşayan vatandaşımın derdine derman olacak.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP