TürkTraktör Dünya Çiftçiler Günü’nü çiftçilerle Kutladı

TürkTraktör Dünya Çiftçiler Günü’nü çiftçilerle Kutladı

ABONE OL
Mayıs 14, 2024 13:02
TürkTraktör Dünya Çiftçiler Günü’nü çiftçilerle Kutladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünya Çiftçiler Gününün bu yıl TürkTraktör açısından daha özel olduğunu belirten TürkTraktör Şirket Genel Müdür Matthieu Séjourné, “70’inci yaşımızı kutladığımız bu dönemde Dünya Çiftçiler Gününü Türkiye’nin dört bir yanından gelen çiftçilerle bir arada geçirmek bizler için oldukça kıymetliydi. Başarılarla ve rekorlarla geçen bu yetmiş yılda TürkTraktör olarak varlığımızın tek amacı ve hedefi, Türkiye’de tarım ile çiftçimizin modern ve ileri teknolojileri kullanarak dünyada hak ettiği gelişmişlik düzeyine ulaşabilmesi. Bu amaçla traktörden hassas tarım ekipmanlarına, dijital karar destek uygulamalarından çevre dostu motorlarımıza kadar tarımın geleceğine ışık tutan çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

Çiftçilerin büyük gösterdiği büyük ilgiyle Türkiye traktör pazarının 17 yıldır kesintisiz öncüsü olduklarını belirten Matthieu Séjourné, sözlerini şöyle sürdürdü:

New Holland ve Case IH markalarımızı yüksek yerlilik oranıyla üretiyoruz. Çok kısa bir süre önce traktör üretimi için çok önemli bir eşik olan 1.111.111’inci traktörümüzü ve 600 bininci motorumuzu banttan indirdik. Önümüzdeki dönemde de üretimimize hız kesmeden devam edeceğimize ve yeni başarılara imza atacağımıza inancım tam.

2009 yılında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından sektörünün ilk Ar-Ge Merkezi olarak tescil edilen merkezimizin öncü çalışmaları neticesinde yerli üretim Faz 5 motorlarımıza en yeni ürünlerimizde yer vererek, çiftçilerimizin mazotun bir damlasından bile maksimum verim almasına olanak sağladığımız için çok mutluyuz.

Tarlam Cepte ile interaktif ortamda da çiftçilerimize destek oluyoruz. Günden güne geliştirdiğimiz uygulamamız sayesinde çiftçilerin tarlalarındaki ürünlerinin takibine destek sağlarken, uydu ile bitki sağlığı görüntüleme, uydu ile sulama önerileri, tarla kontrol haritası, canlı yağış ve fırtına takibi, bitki yetiştiriciliği önerileri, ilaçlama ve traktör kullanımı, tarla karşılaştırma gibi birbirinden önemli bilgilere kolayca ulaşmalarını sağlıyoruz.

TürkTraktör Hassas Tarım ürün gamında yer alan Otomatik Dümenleme Sistemleri, Akış ve Uygulama Kontrol Sistemlerine ek olarak, yerli olarak geliştirilen; araç bağlantı sistemi TTConnect ve akıllı yönlendirme sistemi TTGuide ürünleri hakkında misafirlerimize bilgiler verdik. Bu teknolojiler sayesinde tarımda verimliliği hedefliyor, çiftçilerimizin sermayesi olan traktörlerini ve ekim alanlarını en faydalı şekilde kullanmalarını sağlıyoruz.”  

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP