2. Tarsus İncir Şenliği yapıldı

2. Tarsus İncir Şenliği yapıldı

ABONE OL
Ağustos 20, 2023 09:51
2. Tarsus İncir Şenliği yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin/ Tarımın Sesi– Anakent Belediyesi’nin hem Tarsus’a özgü ürünleri tanıtmak hem de Tarsus’un zenginliğini artırmak için bu yıl ikincisini düzenlendiği İncir Şenliği, üreticilere ve katılımcılara unutulmaz bir gün yaşattı.

Tarsus ilçesine bağlı Kadelli Mahallesi’nde düzenlenen 2. İncir Şenliği’nde gün boyu süren Köy Bizim Şenlik Bizim, çocuklara oyun ve yüz boyama gibi birbirinden farklı etkinlikler ve ikramlar, şenliğe katılan aileler ve çocuklarına eğlence dolu bir gün yaşattı.

Etkinliğin Tarsus ve Mersin merkeze göre daha serin havada yapılmasının ayrı bir keyif verdiğini belirterek konuşmasına başlayan Başkan Vahap Seçer, herkesin her zaman mutlu istediğini söyledi.

Kendisinin, görevini layığı ile yerine getirmenin verdiği huzur ve mutluluk ile geceleri hemen uyuyan bir yapıya sahip olduğunu belirten Seçer, şunları söyledi:

“Bu koltukların, babamızın koltuğu olmadığı, halkın koltuğu olduğu bilinci ile bu görevi yaptığımız için sabah da erken kalkıyoruz. Enerjimiz yüksek, omuzlarımızda sorumluluk var ve işimizi zevkle yapıyoruz. Bize bir teşekkürünüz, bir hayır duanız tüm dünya malına bedeldir. Bunun için görev yapıyoruz.

İncir bu bölgenin önemli bir ürünü. İncir deyip geçmeyin. Bütün dinlerin tarihinde incir vardır. Cennet meyvesidir. Kutsal bir meyve gibi. Bu bölgenin muazzam havasından, suyundan, toprağından kaliteli incir üretimi var.

4.5 yıldır belediye başkanıyım. Yani sorumluluğum var, yetkim var, imkanım var, hizmet yapıyorum. Dedim ki asıl siyaset bu alanmış; yani bir fidanı dikip yetiştirmek, onun suyunu, gübresini vermek, köyün yolunu yapmak, hastanın acısını dindirmek, yoksulun karnına sıcak yemek göndermek; bunlar. Yönetici bunları yapacak. Üretim yapacak. Oy uğruna kavga et, sabahtan akşama kadar sen bana ben sana ağzımıza geleni söyleyelim. Hiçbir faydası yok.

Bu kenti hep beraber yöneteceğiz. Hep beraber kalkınacağız. Hep beraber mutlu olacağız. Biz biriz, biz beraberiz, biz kardeşiz, biz herkesi kucaklıyoruz. Ayrımız gayrımız yok. Ayrıştırıcı sözlere kanmayın. Birbirinizi sevin, sayın. Bu ülke bizim. Başka bir Türkiye, başka bir Mersin, başka bir Tarsus yok. Başkanınız olarak sizden bunu istiyorum.

Tarsus Türkiye’nin en bereketli toprakları üzerinde kurulmuş bir şehirdir. Tarsus’un çalışkan halkı bu bereketli toprakları emekle, azimle ve kanaat ile milli servete ve aynı zamanda kazanca çeviriyorlar. Tarsuslular olarak çok şanslısınız.

Bu ürünleri yetiştiren yerler kadim ve zengin bir kültüre sahip yerlerdir. Tarsus’ta bu saydıklarımızın her biri ayrı ayrı ve en güzeli yetişmektedir. Şöyle bir tanımlama vardır ovalarından yağ dağlarından bal akan şehir diye. İşte Tarsus’umuz da tam böyle ovasından yağ dağlarından bal akıyor” 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP