DOLAR

%
EURO

%
ALTIN(gr)

%
BİST 100

10643.58

%
Emekli maaşına düzenleme ekim ayına…

Emekli maaşına düzenleme ekim ayına…

ABONE OL
Ocak 24, 2024 09:03
Emekli maaşına düzenleme ekim ayına…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Temmuz ayında aldıkları yüzde 25’lik zamla geçim zorluğu yaşayan emekliler, maaşlara yeni bir düzenleme istiyor. Seyyanen zam, prim-maaş dengesizliğinin giderilmesi ve en düşük emekli maaşının 10 bin TL’ye çıkarılmasını beklerken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, yeni düzenleme için Meclis’i işaret etti.

BAKAN IŞIKHAN: CUMHURBAŞKANIMIZ TALİMAT VERDİ

Bakan Işıkhan, Çorum sokaklarında yürürken, bir yurttaş, emeklinin sorunlarından söz etti. Bakan Işıkhan, “Çok rahat olun, lütfen. Cumhurbaşkanımız talimat verdi bize. Çalışıyoruz. Söz verdik. Meclis açılır açılmaz, inşallah…” dedi. Bakan Işıkhan’ın sözlerinin ardından milyonlarca emeklinin gözü ekim ayında açılacak Meclis’e çevrildi.
supertotovip.com
EN DÜŞÜK MAAŞ 7.500 TL’DE KALDI

Temmuzda yüzde 25’lik zammı kök maaşa göre alan emeklilerin bir bölümünün maaşları artmadı. Seçim öncesi 5.500 TL’den 7.500 TL’ye çıkan en düşük emekli maaşı temmuzda da 7.500 TL’de kaldı. Bu durum milyonların tepkisini çekerken, hükümet düzenleme sinyali vermişti.

EMEKLİLER NE İSTİYOR?

Emekliler seyyanen zammın yanında, primi daha çok olana daha fazla maaş verilmesi ve en düşük maaşın 10 bin liraya çıkarılmasını istiyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP