Üzüm tüketmenin yararları nelerdir?

Üzüm tüketmenin yararları nelerdir?

ABONE OL
Ağustos 22, 2023 09:32
Üzüm tüketmenin yararları nelerdir?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sağlık uzmanları, diyetisyenler bir çok temel ürünün yararlarından söz ederken, artık geçmekte olmasına karşın “fahiş fiyatından” dolayı dar gelirlilerin tadına bakmakta zorlandığı bazı ürünlerin yararlarından söz ediyor.

İnsanları bir çok temel gereksinmesini sağlamakta zorlandığı bir yaz geçiriyoruz, daha bunun masrafları daha artacağı şimdiden bilinen kış ayları var.  Üzün herkesin sevdiği, ülkemizin bir çok bölgesinde de rahatça yetişen bir ürün olan üzümün yararları konusunda Diyetisyen Pınar Demirkaya bilgiler verdi. Ederine aldırmayıp alanlar, tadına bakma olanağı bulanlar için üzümün yararları şöyle:

Üzüm, sağlığımız için birçok fayda sağlayan lezzetli bir meyvedir. İşte üzüm tüketiminin bazı faydaları:

*Antioksidanlar açısından zengindir: Üzüm, antioksidanlar açısından zengin bir meyvedir. Antioksidanlar, buldukları serbest radikallerle savaşarak hücre hasarlarını ve sağlığını destekleyebilir.

*Kalp bakımı yapılmalıdır: Üzüm, kalp programları kullanılan flavonoidler, resveratrol ve diğer görünümler açısından zengindir. Bu evlilik, hayalet hastalık varsayımı, kan verilerini düzenleyebilir ve tahminleri iyileştirebilir.

*Bağışıklık sistemi kalkanı: Üzüm, C vitamini ve diğer antioksidanlar içerir. Bu besin sistemini güçlendirerek korumaya karşı koruma sağlar ve büyümeye karşı direnci artırır.

*Sindirim sonuçlarına göre: Üzüm, yaşam içeriği açısından zengindir. Lif, sınırlama sisteminin sağlığını yerine getirme, kabızlığı dış kısımlara ve bölme işlemlerini düzenler.

*Kansere karşı koruyucu etki olabilir: Üzümde bulunan antioksidanlar ve fitokimyasallar, kanserle savaşmaya yardımcı olabilir. Özellikle üzüm kabuğunda bulunan resveratrolün kanser hücrelerinin büyümesini engellediği ve görebileceği önleyebileceği.

*Göz tedavisi gördü: Üzüm, göz sağlığı için faydalı olan zeaksantin ve lutein gibi bir cihaz içerir. Bu ayrılmış, gözlerdeki serbest radikalleri nötralize ederek yaşayarak bağlı maküler dejenerasyon ve katarakt gibi göz hastalıklarının olası risklerini inceleyin.

*Cildi zorlar: Üzüm, cilt sağlığı için önemli olan vitaminler, mineraller ve antioksidanlar içerir. Ciltteki serbest radikallerle savaşır, yaşlanma belirtilerini azaltır, cildini besler ve parlaklaştırır.

*Kemik kuvvetlerini görevlendirdi: Üzüm, kalkan, materyal, fosfor ve K vitamini gibi mineralleri içerir. Bu mineraller, kemik etkileri genellikle, osteoporoz riskinin azaltılması ve kemiklerin güçlenmesine yardımcı olur.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP