Balık Hali’nde denetim

Balık Hali’nde denetim

ABONE OL
Eylül 19, 2023 12:37
Balık Hali’nde denetim
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara/ Tarımın sesi– Anakent Belediyesi toplum sağlığını korumaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Balık sezonunun başlamasıyla birlikte Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, Yenimahalle Toptancı Hali içerisinde bulunan, Anakent Belediyesi tarafından baştan aşağı yenilenen Balık Hali’nde hijyen denetimlerine başladı.

Avlanması yasak olan türlerin olup olmadığını kontrol eden ekipler, Başkentlilerin sağlıklı gıdaya ulaşması ve tüketmesi için balıkçı esnafını da hijyen ve saklama koşulları konusunda ayrıntılı olarak bilgilendirdi.

Yapılan denetimlerle ilgili bilgi veren Ankara Anakent Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürü Mustafa Şener, şunları söyledi:

“Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı olarak halk sağlığını önemsiyoruz. Bu nedenle av sezonunun başlamış olduğu 1 Eylül’den 1 Nisan’a kadar olan süreçte belediyemize ait Yenimahalle’de bulunan Toptancı Balık Hali’nde su ürünleri denetimimizi sıklaştırmış vaziyetteyiz. Özellikle Toptancı Hali’ne günlük ve taze olarak gelen su ürünlerinin duyusal muayenelerini gerçekleştiriyor ve halkımızın hijyen açısından en sağlıklı biçimde su ürünleri tüketimini sağlamaya çalışıyoruz” 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP