EİB, İzmir’im kurtuluşunun 101.nci yılını kutladı

 EİB, İzmir’im kurtuluşunun 101.nci yılını kutladı

ABONE OL
Eylül 8, 2023 14:22
 EİB, İzmir’im kurtuluşunun 101.nci yılını kutladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarımın Sesi– Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, İzmir’im kurtuluşunun 101.nci yıl nedeniyle kutlama iletisi yayımladı.

Eskinazi, kutlamasında şu sözlere yer verdi:

“Homeros’un “Gök kubbenin altındaki en güzel şehir” olarak betimlediği İzmir, 8 bin 500 yıllık tarihi boyunca ihracat, sanayi, tarım, turizm ve fuarcılık alanlarında her zaman öne çıktı.

Türkiye’de ihracatın başladığı yer konumundaydı, hala ülkemizin en fazla ihracat yapan ikinci ili…

TÜİK verilerine göre 2022 yılında Türkiye’de en fazla ihracat yapan ikinci il olan İzmir yüzde 16 artışla 17 milyar 244 milyon dolarlık ihracatla Ege Bölgesi ihracatının yüzde 54’ünü gerçekleştirdi.

Mustafa Kemal’in söylediği gibi; “Siyasi ve askeri zaferler ne kadar büyük olursa olsun, ekonomik zaferle taçlandırılmazsa meydana gelen zaferler payidar olmaz.”   

Geçmişimizde; bir milleti bir ülkeyi yeniden ayağa kaldırıp, her anlamda tam bağımsızlık sağlamış bir mücadele, bir emek, bir akıl ve bir strateji var.

Biz ihracatçılar, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için 7 gün 24 saat üretmeye ve ihracat rekorları kırmaya devam edeceğiz.

İzmir’in kurtuluşunun 101’inci yıldönümünde bize bu zaferi armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm askerlerimizi saygı ve şükranla anıyorum.

Farklı kültürlerin, inançların binlerce yıldır bir arada barış içinde yaşadığı kadim İzmir, hep var ol…”

 

 

 

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP