Başkent Arıcılık Dergisi’nin ilk sayısını online olarak yayımlamaya başladı   
  • Tarımın Sesi
  • Gündem
  • Başkent Arıcılık Dergisi’nin ilk sayısını online olarak yayımlamaya başladı  

Başkent Arıcılık Dergisi’nin ilk sayısını online olarak yayımlamaya başladı  

ABONE OL
Kasım 15, 2023 13:48
Başkent Arıcılık Dergisi’nin ilk sayısını online olarak yayımlamaya başladı   
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara/ Tarımın Sesi– Anakent Belediyesi, arıcılığın geliştirilmesini sağlamak için düzenlediği eğitimlerin yanı sıra şimdi de Başkent Arıcılık Dergisi’nin ilk sayısını yayınlamaya başladı.

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan ve 3 ayda bir yayınlanacak derginin ilk sayısında arıcılık çalışmalarına ilişkin akademisyenler tarafından yazılan makalelere yer verildi.

Arıcılık Akademisi kurarak, ilçe ilçe üreticileri arıcılığa ilişkin bilgilendiren ABB, Türkiye’deki belediyeler arasında bir ilke daha imza atarak ilk ve tek tarım belediyeciliği periyodik arıcılık dergisini online olarak yayınlamaya başladı.

ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın ön sözü ile başlayan dergide; güncel içeriklerle arı yetiştiriciliği, arı sağlığı, arı ürünleri tüketimi konuları ile BAKAP bünyesinde kurulacak Ulusal Arıcılık Merkezi’nin faaliyetlerinin yer aldığı yazılar https://www.ankara.bel.tr/  adresi aracılığıyla Başkentli okuyucularla buluşturuldu.

3 ayda bir arıcılıkla ilgili farklı konuların bulunacağı dergi ile Ankara geneli tüm arı yetiştiricilerinin faydalanabileceği teorik ve uygulama eğitimleriyle saha uygulamalarının yansıtılacağı, dijital medya içerikleriyle de köy enstitüleri idealinde arıcılığın ileri seviyeye taşınması hedefleniyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP