Doğal Yaşam Parkı’nda çocukların dinlence coşkusu

Doğal Yaşam Parkı’nda çocukların dinlence coşkusu

ABONE OL
Kasım 18, 2023 10:39
Doğal Yaşam Parkı’nda çocukların dinlence coşkusu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya/ Tarımın Sesi– Anakent Belediyesi Doğal Yaşam Parkı, okulların ara dinlencesinde çocukların akınına uğruyor. Dinlencesini verimli geçirmek isteyen çocuklar Doğal Yaşam Parkı’nda hayvanları yakından görerek, eğlenceli saatler geçiyor.

127 türde bin 400 hayvana ev sahipliği yapan Antalya Anakent Belediyesi Doğal Yaşam Parkı yoğun günler yaşıyor. Okulların ara tatile girmesiyle birlikte ziyaretçi sayısında gözle görülür bir artış yaşandı. Aileler, havaların da güzel gitmesiyle çocuklarını teknolojiden uzak tutmak, tatillerini faydalı şekilde değerlendirmek için Anakent Belediyesi Doğal Yaşam Parkı’na getiriyor.

Hayvanları yakından görme imkanı bulan çocuklar, doğa içinde keyifli zaman geçiriyor. 650 dönüm arazi üzerine kurulu olan Doğal Yaşam Parkı’nda maymun, tavşan, şempanze, kanguru, kaplan, aslan, ayı, timsah, yılan ve kuş türleri en fazla ilgi çeken hayvanların başında geliyor.

Antalya Doğal Yaşam Parkı Sorumlu Veteriner Hekimi Aygül Arsun, ara tatil döneminde ziyaretçi akınına uğradıklarını belirterek, “Ara tatilin başlamasıyla her gün binlerce ziyaretçiyi kabul ediyoruz. Çocuklar aileleri birlikte hayvanları yakından inceleyip, doğa ile iç içe olan ortamımızda piknik yapma şansları oluyor” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP