Konyaaltı’nda hayvan yetiştiricilerine destek

Konyaaltı’nda hayvan yetiştiricilerine destek

ABONE OL
Kasım 3, 2023 14:39
Konyaaltı’nda hayvan yetiştiricilerine destek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya/ Tarımın Sesi- Konyaaltı Belediyesi’nin 2019 yılında Türkiye’de bir ilk olarak başlattığı ve diğer yerel yönetimlere de örnek olduğu ücretsiz aşı, ilaçlama ve sağlık taraması hizmeti sürüyor. Belediye, her yıl yenilediği protokol kapsamında bölgedeki hayvan yetiştiricilerine destek vermeyi sürdürüyor. Bölge sakinlerinden gelen talepler doğrultusunda ilaçlama yapıldığı bildirildi. Yıl boyunca yaklaşık 25 bin büyük ve küçükbaş hayvana yönelik aşı, ilaçlama ve sağlık taraması gerçekleştirdiklerini kaydeden Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, hayvan yetiştiricilerinin bu yöndeki yükünü hafifletmek adına destek vermeye devam edeceklerini aktardı.

Yaptıkları ilaçlamalarla hayvanların et ve süt konusunda daha verimli olduğunu söyleyen Konyaaltı Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürü Nilay Dalkıran, “Mobil araçlarımız bölgeye gelerek hem hayvanları hem de yaşam alanlarını ilaçlıyor. Özellikle dış parazitlere karşı ücretsiz olarak ilaçlamalarımız devam ediyor” dedi.

Konyaaltı Belediyesi’nin verdiği hizmetten memnun olduklarını kaydeden hayvan yetiştiricisi Fatma Dal, yapılan ilaçlama sayesinde hayvanların daha rahat olduklarını belirterek “Konyaaltı Belediye Başkanımız Semih Esen’e çok teşekkür ederiz. Üç dört senedir bu ilaçlama desteği sayesinde rahat ediyoruz. Memnunuz. Hayvanın verimi için bu ilaçlama çok önemli. Hayvanın iç paraziti kadar dış paraziti de önemli. Bu ilaçlama olmadığı tekdirde kene vb. parazitler yüzünden hayvan deliriyor. Sürekli huysuz. Bunun yanında et-süt verimi düşüyor. Tüm çobanların bu ilaçlamayı yapması lazım” dedi.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP