Başkentli arıcılara eğitim

Başkentli arıcılara eğitim

ABONE OL
Ocak 29, 2024 12:20
Başkentli arıcılara eğitim
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara/ Tarımın Sesi– Anakent Belediyesi, Başkentli yerli üreticileri düzenlediği eğitim programlarıyla bilgilendirmeye devam ediyor.

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, arıcıların kovanlarıyla uyumlu bir şekilde kış mevsimini geçirmelerine yardımcı olmak ve ilkbahara sağlıklı kolonilerle giriş yapmalarını sağlamak amacıyla “Kışlatmadan İlkbahara Koloni Yönetimi” konulu eğitim programı düzenledi.

2024 yılının ilk eğitim programı Gölbaşı ilçesinde arıcılıkla uğraşan yerli üreticilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Arıcıların verimli bir sezon geçirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen eğitimde; arıların kış aylarında doğal olarak beslenmesi ve kışlatma süreçlerinde dikkat edilmesi gereken püf noktalar katılımcılara anlatıldı. Türkiye’de bir ilke imza atan ve Başkent Arıcılık dergisini yerli üreticilerle buluşturan Ankara Anakent Belediyesi, eğitim programlarını diğer ilçelerde de gerçekleştirecek.

Kışlatmadan İlkbahara Koloni Yönetimi eğitimini veren Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı Ziraat Mühendisi Suat Beşoğlu, “Bugün Gölbaşı’nda Kışlatmadan İlkbahara Koloni Yönetimi eğitimimizi gerçekleştirdik. Özellikle yoğun bir katılım var ve arıcılarımız ilgiyle de takip ediyorlar. Kış sezonunda teorik eğitimler yapıyoruz, sezon başladığında da uygulamalı eğitimlerimizi gerçekleştireceğiz. Tüm sezon arıcılarımızın eğitim faaliyetleriyle yanında olacağız, arıcılığı ileriye taşımak önceliğimiz. Kışlatma sürecinde üreticilerimize ilçe ilçe giderek eğitimlerimizi tamamlayacağız” diye konuştu. Beşoğlu, arıcıların merak ettikleri konular hakkında sorduğu soruları da tek tek yanıtladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP