DOLAR

%
EURO

%
ALTIN(gr)

%
BİST 100

10643.58

%
Emekli zammı eşitlendi…

Emekli zammı eşitlendi…

ABONE OL
Ocak 24, 2024 10:02
Emekli zammı eşitlendi…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin aylıklarının Ocak 2024 itibarıyla 6 aylık artış oranını yüzde 49,25’e yükseltileceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın koordinasyonunda, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile AKP Grup Başkanı Abdullah Güler ile bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirten Işıkhan, şunları söyledi:

“Çalışmalar sonrasında belli bir noktaya ulaştık. Şimdi buradan 13,5 milyonu bulan SSK ve Bağkur emeklilerimize bir müjde vermek istiyorum. SSK ve Bağkur emeklilerimizin emekli aylıklarındaki artışı, Ocak ayı itibarıyla yüzde 49,25’e yükseltiyoruz. Böylece tüm emeklerimizin aynı oranda artış almasını sağlamış olduk. Bir başka ifadeyle hiçbir ayrım yapmaksızın Ocak 2024 itibarıyla ilk 6 ay için emekli maaşlarında aynı oranda artış sağlıyoruz” dedi.

Işıkhan, SSK ve Bağkur emeklilerine yapılacak ek zamdan kaynaklı farkların, Resmi Gazetede yayımlandıktan sonra 1 hafta içerisinde ödeneceğini söyledi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP