Üreticiye süt yem desteği

Üreticiye süt yem desteği

ABONE OL
Ocak 21, 2024 10:40
Üreticiye süt yem desteği
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya/ Tarımın Sesi– Anakent Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in tarım ve hayvancılığın her alanında üreticiye destek olan projelerini sürdürüyor. Tarımsal Hizmetler Dairesi Kırsal Kalkınma ve Kooperatifçilik Şube Müdürlüğü proje kapsamında 1 ila 5 tane sağmal büyükbaş hayvanı olan üreticilere yıl boyunca hayvan başına iki ayda bir, yüzde 15 hibeli 300 kilo yem desteği verecek.

Çobanisa Mahallesi’nde hayvancılıkla uğraşan üretici Salih Özdemir, yem fiyatlarının maliyetlerinin çok arttığını söyleyerek, “Biz üreticiler olarak maliyetlerden dolayı üretmeyi bırakma noktasına geldik. Geçen yıl 1 kilogram samanı 1 ekmek parasına aldık. Artan girdi maliyetleri karşısında çok zorlanıyoruz. Bu zamana kadar bizlere hiçbir Belediye Başkanı üretim konusunda destek olmadı. Büyükşehir Belediyesi’nin süt yemi desteği projesini ilk duyduğumda şaşırdım, inanamamıştım. Başvurumuzu yaptık,  gereken evrakları teslim ettikten sonra bugün yemleri teslim alıyoruz. Büyükşehir Belediyemizin desteklerinden çok memnunuz. Başkanımız Muhittin Böcek’e teşekkür ederiz ” diye konuştu.

Elmalı Çobanisa’da Anakent Belediyesi’nin dağıttığı süt yemleri teslim alan diğer besici Salih Kara da “Günümüzde üretmek çok maliyetli. Birçok üreticimiz yetiştiriciliği bırakmak zorunda kaldı. Bu mahallede her geçen gün üretim maalesef azalmakta. Bizler de ayakta kalmak için direniyoruz. Biz üreticiler yaptığımız emeğin karşılığını almak istiyoruz. Dengesiz fiyat politikası karşısında eziliyoruz. Bu anlamda da destekler bizim için çok değerli. Büyükşehir Belediyesinin bizlere verdiği yem desteği maliyetlerimizin düşmesine katkı sağlayacak. Verilen yemler protein değeri açısından oldukça yeterli. Süt veriminde artış olacağını düşünüyorum. Biz üreticilerden desteğini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e çok teşekkür ederiz” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP