DOLAR

32,1947

0.11%
EURO

34,9848

0.03%
ALTIN(gr)

2.498,92

-0,15%
BİST 100

10905.37

-0,15%
Kayseri mutfağı Almanya’ya vegan içli köfte satıyor

Kayseri mutfağı Almanya’ya vegan içli köfte satıyor

ABONE OL
Mayıs 11, 2024 11:57
Kayseri mutfağı Almanya’ya vegan içli köfte satıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ziyafe Kayseri Mutfağı, Türkiye’nin en büyük yöresel Türk mutfağı zincirlerinden biri olarak, vegan ürünlerle yurtdışı pazarlara açılma yolunda önemli adımlar atıyor. Firma, son yıllarda artan vegan pazarı talebine yanıt olarak, Türkiye’de ilk vegan içli köfte üretimini gerçekleştirdiğini duyurdu.

Şu an Almanya’ya düzenli bir şekilde dışsatım yaptıklarını ve Fransa Hollanda İngiltere Danimarka gibi ülkelerle de bağlantı aşamasında olduklarını söyleyen Ziyafe Kayseri Mutfağı’ndan Salim Yiğit, “Ulusal zincir marketlerde mantı satışımızın yanı sıra, mantı ve içli köfte çeşitlerimizle Türkiye’nin en büyük kapasitesine sahip üreticilerden biriyiz,” dedi. Yiğit, ayrıca vegan pazarının gelişimiyle birlikte, mantarlı, ıspanaklı, yeşil mercimekli ve patatesli gibi çeşitli vegan içli köfte ve mantı ürünleri ürettiklerini belirtti.

AVRUPA PAZARINA İHRACAT BAŞLADI

Ziyafe Kayseri Mutfağı, vegan mantı ve börek çeşitlerini Avrupa Birliği ülkelerine ihraç etmeye başladı. Yiğit, “Ürünlerimiz şu anda bazı zincir marketlerde ve otellerin reyonlarında yer alıyor. Avrupa’daki birkaç ülkeye ihracatımız başladı,” diye ekledi. Yiğit, ihracat sürecindeki zorluklara değinerek, “Artan işçilik ve enerji maliyetleri nedeniyle ürün maliyetlerimiz yükseldi. Avrupa ve Ortadoğu’da et fiyatlarının daha ucuz olması, ihracatımızı zorlaştırıyor,” ifadelerini kullandı.

VEGAN ÜRÜNLERLE GLOBAL PAZARDA YERİNİ ALIYOR

Firma, Almanya’ya düzenli ihracat yapmanın yanı sıra, Fransa, Hollanda, İngiltere ve Danimarka gibi ülkelerle de bağlantı kurma aşamasında. Yiğit, “Fuarlarda ve dış pazarlarda sürekli kendimizi nasıl geliştirebiliriz diye araştırıyoruz. Hangi ürünlerle daha başarılı olabiliriz, hangi pazarda neye ihtiyaç var, bunları belirleyerek yönümüzü o tarafa doğru geliştirmeye çalışıyoruz,” diyerek gelecek planlarından bahsetti.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP